Skocz do góry

Tillia – najświeższe informacje z branży budowlanej.

Zestawy natryskowe – najważniejsze informacje

Nowoczesny zestaw natryskowy

Budowa domu czy generalny remont łazienki to czynności, które wiążą się z dużym wyzwaniem. Aby sprawnie i szybko przeprowadzić kolejne ich etapy, warto wcześniej zaplanować poszczególne działania. Jednym z nich jest wymiana armatury. Przed zakupem jej elementów warto jednak dowiedzieć się, czym się charakteryzują, jakie produkty składają się na armaturę i które z nich pasują do łazienki. Producenci oferują szeroki wybór różnego rodzaju zestawów, jak i systemów natryskowych. Jaka jest różnica między tymi rozwiązaniami? W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że system natryskowy jest bardzo popularny i wybierany zdecydowanie częściej niż zestaw. Natomiast zestaw natryskowy- jak sama nazwa wskazuje- jest znacznie mniejszy niż system będący całościowym rozwiązaniem. Co jeszcze warto wiedzieć na temat obu rozwiązań?

Zestaw natryskowy – czym się charakteryzuje?

Zestaw natryskowy to po prostu element znajdujący zastosowanie w każdej wannie czy pod prysznicem. To rączka prysznicowa montowana wraz z wężem, który zasila ją w wodę. Ważnym elementem zestawu natryskowego jest specjalny drążek, który wyposażony jest w uchwyt o regulowanej wysokości. Dzięki temu można dopasować jego wysokość do indywidualnych potrzeb domowników, montując go na ścianie. Przed zakupem zestawu natryskowego warto jednak odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań dotyczących jego funkcjonalności. Produkt, który używany jest wyłącznie w wannie, nie wymaga dodatkowych zastosowań, dlatego najlepiej w tym celu sprawdzają się klasyczne modele pozbawione dodatkowych elementów. Obserwuje się spadek zainteresowania zestawami natryskowymi, co nie zmienia jednak faktu, że producenci wciąż urozmaicają swoją ofertę, wprowadzając na rynek nowe propozycje produktowe. Jeszcze kilkanaście lat temu dostępne były wyłącznie rączki jednostrumieniowe. Oferta znacznie się jednak poszerzyła, dlatego obecnie można zakupić nawet modele trójstrumieniowe. Te z kolei, poza tradycyjnym strumieniem deszczowym, mają także strumień delikatny oraz przeznaczony do hydromasażu.

System natryskowy – do czego służy?

System natryskowy – zgodnie ze swoją nazwą – cechuje się złożonym działaniem. Jego konstrukcja składa się nie tylko z rączki prysznicowej, ale również głowicy natryskowej znajdującej się w górnej części systemu, które połączone są kolumną prysznicową z modułem zasilającym w wodę. Kolumna spełnia także funkcję uchwytu z drążkiem. Wybrane modele zostały dodatkowo wyposażone w baterię, która oferujące wiele praktycznych rozwiązań. Wśród nich między innymi wybór głowicy. Co to oznacza w praktyce? Użytkownik w trakcie kąpieli może skorzystać na przykład z funkcji hydromasażu lub wybrać tylko standardowy prysznic, ale z górną głowicą. System natryskowy dostępny jest w wielu wariantach, które różnią się pod względem kształtów i sposobów wykończenia. Oprócz standardowych okrągłych form dostępne są też modele owalne, prostokątne i kwadratowe. Kwadratowe cieszą się obecnie największą popularnością, co wynika z ich nowoczesnego, ale również uniwersalnego designu.

Podsumowując, generalny remont łazienki wymaga solidnego przygotowania. Jednym z ważniejszych elementów wykończenia wnętrz jest armatura, w tym zestaw natryskowy lub system natryskowy. Pierwszy sprawdza się szczególnie w przypadku niewielkich wymagań, natomiast drugi- gdy poszukujemy większych możliwości. Zarówno zestaw, jak i system natryskowy powinny być jednak przede wszystkim połączeniem funkcjonalności, jak i estetycznym uzupełnieniem aranżacji wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
28 × 18 =