Skocz do góry

Tillia – najświeższe informacje z branży budowlanej.

Zlew granitowy – co warto wiedzieć i co brać pod uwagę w czasie wyboru?

Szary zlew granitowy

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu przygotowując potrawy siebie i  najbliższych. Bardzo istotne jest, by to pomieszczenie spełniało nasze wymagania nie tylko swoim wystrojem, ale również pod kątem funkcjonalności. Jednym z bardziej istotnych elementów tego wyposażenia jest zlewozmywak. Zlewozmywaki mogą być wykonane z różnych materiałów, ale na szczególną uwagę zasługują zlewy granitowe marki Kuchinox.

Granitowy zlewozmywak to inwestycja na długie lata, są bardzo trwałe, posiadają eleganckie wykończenia. Poza tym są świetną alternatywą dla tych wykonywanych z materiałów popularnych np.ze stali. Zlewozmywaki wykonane z granitu wpasowują się w każdą aranżację wnętrza i  są odporne na wiele czynników, dlatego sprawdzą się w każdych warunkach. W sklepach można nabyć zlewozmywaki dwukomorowe lub jednokomorowe mogą być to modela z ociekaczem, lub bez niego, w różnych kształtach i formach.

Z czego wykonany jest zlewgranitowy?

Taki zlew wykonuje się z granietki lub tergranitu. Materiały te połączone są żywicą epoksydową oraz kwarcem. Dodatek kwarcu odpowiada za gładkość produktu. Jest to dużą zaletą, ponieważ na powierzchni zlewu nie osiada brud i kamień, którego trudno się pozbyć, jest odporny na różnego rodzaju zarysowania. Granitowe zlewozmywaki wyróżniają się bardzo dużą odpornością na temperaturę oraz na mechaniczne uszkodzenia. Takiego zlewu nie uszkodzi wstawiony gorący garnek, nie będzie się odkształcał ani pękał. Zdecydowaną zaletą zlewozmywaka granitowego oprócz jego trwałości jest atrakcyjny wygląd. Zlewy można kupić w kolorystyce ciemnej i jasnej. Można dobrać odpowiednio do swoich potrzeb głębokość zlewozmywaka.

Granitowe zlewozmywaki są odporne na temperaturę do 2800 stopni Celsjusza, nie działa na nie promieniowanie UV, nie niszczą się pod wpływem działania zasad i kwasów. Cena zlewozmywaków jest adekwatna do wyglądu, żywotności i jakości.

Jaki zlewozmywak granitowy wybrać?

Należy się zastanowić czy mamy potrzebę zamontowania zlewu lub zlewozmywaka jedno, czy dwu komorowego. Jeśli posiadamy zmywarkę to zlewozmywak jednokomorowy będzie produktem wystarczającym. W ofercie sklepu znajdują się oba typy zlewów. Należy dobrać produkt o odpowiedniej głębokości. Istotne jest również czy zlew granitowy posiada dodatkową komorę z odpływem. Ze względu na sposób montażu w sklepach znajdziemy zlewy nakładane, montowane one są na różnych szafkach oraz zlewy wbudowane, które umieszcza się w blacie szafki. Przy zakupie zlewozmywaka granitowego istotna jest też grubość, ponieważ od tego zależy jego wytrzymałość . Taki solidnie wykonany zlewozmywak powinien mieć grubość 0,8 mm. Zbyt cienki model może po jakimś czasie użytkowania ulec zniszczeniu i jego konstrukcja mogłaby być naruszona
Zlewozmywak granitowy będzie doskonale pasował do każdego wnętrza. Pięknie się zaprezentuje w kuch ni tradycyjnej, nowoczesnej,  klasycznej czy awangardowej. Zakup takiego zlewozmywaka z pewnością będzie dobrą decyzją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
11 + 24 =