Skocz do góry

Tillia – najświeższe informacje z branży budowlanej.

Drewniana podłoga w siłowni? Warto wybrać płytki winylowe Expona!

Płytki podłogowe

Podłogi w siłowniach muszą spełniać odpowiednie wymagania. Przede wszystkim muszą zapewniać wysoką wytrzymałość, muszą być odporne na uderzenia, antypoślizgowe i łatwe do utrzymania w czystości. Nie muszą przy tym wcale wyglądać nieelegancko. Teraz, gdy do dyspozycji są również płytki i panele winylowe, również w siłowni może zagościć piękna aranżacja, na przykład z wykorzystaniem materiałów przypominających drewno.

Płytki i panele winylowe nie są nowością, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z ich istnienia. W sprzedaży można znaleźć obecnie różnego rodzaju materiały podłogowe, a te z winylu wyróżniają się wieloma zaletami – są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, są wodoodporne, antystatyczne i antypoślizgowe, a także ciepłe w dotyku. Również można je łatwo myć. Te wszystkie zalety powodują, że płytki i paneli winylowe, inaczej LVT, są ciekawą alternatywą dla podłóg drewnianych, z płytek ceramicznych czy pokrytych wykładzinami.

Zapoznaj się z pełną ofertą płytek marki Expona na stronie http://www.wykladzinywapol.pl/polecane-produkty/expona.

Płytki Expona
Podłoga z płytek Expona w siłowni, źródło: podlogi-expona.pl

Również płytki i panele winylowe, na przykład popularne płytki Expona, także nadają się do siłowni. Jest to miejsce, gdzie podłoga musi być odporna na uderzenia punktowe przekraczające nawet 100 kilogramów, musi również tłumić drgania i hałasy. Oczywiście, powinna być również łatwa do utrzymania w czystości, ponieważ podłoga jest jednym z tych miejsc, gdzie bakterie rozwijają się błyskawicznie.

W związku z tym płytki i panele z winylu doskonale nadają się do siłowni oraz do innych obiektów sportowych. Zapewniają one nie tylko bardzo dobre parametry użytkowe, ale również dostępne są w wielu wariantach wzorniczych stwarzających niemalże nieograniczone możliwości w aranżacji. Dostępne są one również w wersji przypominającej naturalne drewno – zarówno drewno gatunków rodzimych, jak i tych egzotycznych, na przykład brzozowe, bukowe, dębowe, wenge czy bambus.

Podsumowując, doskonałą alternatywą dla innych materiałów podłogowych są płytki i panele winylowe – dzięki nim można szybko stworzyć we wnętrzu estetycznie prezentującą się podłogę przypominającą do złudzenia drewno – dodatkowo naprawdę niskim kosztem!25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
27 + 5 =