Skocz do góry

Tillia – najświeższe informacje z branży budowlanej.

Stonowane barwy w Twoim mieszkaniu

Odpowiedni wypoczynek jest potrzebny dla naszego właściwego funkcjonowania. Aby człowiek był wydajny i kreatywny potrzebuje równowagi między życiem prywatnym, a pracą. Jeśli wykonywane zadania dnia codziennego wymagają od nas skupienia i ciekawych pomysłów powinniśmy w wolnej chwili znaleźć czas na prawdziwy relaks i reset od stresujących spraw. Wyciszeniu i odreagowaniu sprzyja dom – enklawa spokoju i bezpieczeństwa. Dobrze byłoby go urządzić tak, by faktycznie nastrajał nas pozytywnie i gasił złe emocje. Pomocne będzie w tym wprowadzenie do wnętrza relaksujących kolorów ścian.

Relaksacyjne kolory wnętrza

Spokój we wnętrzu kojarzy się z sielską atmosferą wakacji u babci na wsi. Już na samo wspomnienie mamy pod powiekami obraz urokliwego, małego wiejskiego domku, w którym dominuje drewno w ciepłych odcieniach i wiekowe meble. Dziś, dzięki jarmarkom, pchlim targom, czy sklepom ze starociami możemy starać się odtworzyć ten klimat lat dzieciństwa w swoim domu. Najlepiej zastosować go właśnie w dodatkach do nowocześnie urządzonego mieszkania. Przełamią wówczas surowe wnętrze i je uprzytulnią. Jeśli dysponujemy działką za miastem, wówczas cały domek możemy urządzić właśnie w wiejskim stylu.

Ściany można pomalować w jasnych, relaksujących kolorach, jak np. beże, wybierając ulubione odcienie z całej ich tonacji. Jedną ze ścian można potraktować bardziej intensywnym kolorem, a resztę zostawić jaśniejszą. Da to świetne podłoże dla zastosowania dekoracji. Później możemy zawiesić ozdobne talerze w folkowych wzorach czy guziki w skali makro. W oknach warto zawiesić koronkowe zazdrostki i urocze krótkie firanki. W tym wnętrzu zastosujmy naturalną, drewnianą podłogę z desek, na niej postawmy stół z krzesłami, wyściełanymi miękkimi poduszkami.

Nad tym wszystkim mogłaby dumnie zwisać lampa z samodzielnie wykonanym kloszem ze starego garnka lub metalowej miednicy, stylizowanym na lekko zardzewiały i nadszarpnięty zębem czasu. W tak urządzonej jadalni własnoręcznie wypieczony chleb, podany ze świeżym masłem będzie naprawdę smakować jak u babci. Wnętrze, dzięki kilku zabiegom aranżacyjnym, z magią relaksacyjnego koloru w tle, może zmienić się w swoistą kapsułą czasu.

Kolor na uspokojenie

To już decyzja urządzającego, w jaką czasoprzestrzeń chce się przenieść. Właśnie za pomocą takich, a nie innych kolorów może nadać wnętrzu wymarzony efekt. Jeśli lubuje się w stylistyce minionej epoki wystarczy, że sięgnie po dominujące w niej barwy. Badania dowodzą, że mózg ludzki odczytuje obraz i kolor bardzo subiektywnie. Łączy go z określonymi zdarzeniami, emocjami, przeżyciami czy nawet zapachami i smakami. Dlatego kolory wpływają znacząco na nasze samopoczucie i mogą zmienić sposób odbioru danej przestrzeni.

Zachęcamy także do odwiedzenia strony Śnieżki celem zaczerpnięcia kolorystycznych inspiracji na aranżację wnętrza pełnego relaksu: https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/5-pomyslow-na-mieszkanie-w-stonowanych-relaksujacych-barwach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
23 + 14 =