Skocz do góry

Tillia – najświeższe informacje z branży budowlanej.

Mieszkanie w stylu paryskim

Czar i szyk paryskiej elegancji przejawia się nie tylko w modzie, ale przenosi się również do wnętrza. Wystrój w stylu paryskim kusi swą elegancją i szlachetnością. Jest przy tym przepełniony prostotą i tym najbardziej zjednuje sobie zachwyt wśród coraz szerszej grupy odbiorców. Jak zatem przełożyć go na polski grunt, do naszych niewielkich mieszkań, by zachować wspomnienie paryskiego szyku, gdy będziemy codziennie spoglądać na nasze mieszkanie?

Paryski wystrój mieszkania a DIY

Francuski styl nie musi się kojarzyć wyłącznie z klasyką i niemal pałacowymi wnętrzami. Ludwikowskie krzesło przy szklanym stoliku do pracy lub przy toaletce, z odpowiednio dobraną tapicerką nada wnętrzu szlachetności. Styl paryski bardzo lubi się z glamour. Przeszklenia, duża ilość luster we wnętrzu, czyli wszelkie możliwe sposoby pochłaniania, gromadzenia i odbijania światła są ciekawym i pożądanym efektem. Szafki nocne z frontami z luster możemy kupić gotowe lub pokusić się o ich samodzielne wykonanie.

Rzecz nie jest trudna, a duma z własnoręcznego wykonania przedmiotu, bezcenna. Urok paryskiego szyku w wystroju wnętrza podtrzymają stonowane kolory ścian. Wprowadzenie jednego koloru, a podanie go w gradacji tonacji, uczyni wnętrze jeszcze bardziej przemyślanym, a tym samym niezwykle gustownym i stylowym. Wystrój pomieszczenia w paryskim stylu możemy spotęgować przez wybór dodatków najwyższej jakości. Francuski szyk nie toleruje bylejakości. Każdy nowowprowadzany detal ma znaczenie i musi tworzyć spójną całość z dotychczasową aranżacją.

Francja elegancja, czyli łazienka po parysku urządzona

Wystrój łazienki w paryskim stylu uczyni z niej swoistą oazę prywatnego SPA. Pierwsze skrzypce będzie grała charakterystyczna dla francuskiego stylu podłoga. To znany wszystkim motyw czarno – białej szachownicy. Taka podłoga jest kwintesencją paryskiego wystroju. Spotykana także w zmienionej wersji z wstawkami mniejszych czarnych płytek pomiędzy białe kafle ułożone w romby. Warto zainwestować w wolnostojącą wannę ze zdobionymi nóżkami. Wywoła jeszcze bardziej klimatyczny efekt. Oczywiście, jeśli pragmatyczny aspekt jest dla Was najważniejszy, wówczas wannę możecie obudować, np. płytkami imitującymi cegłę lub błyszczącymi, białymi płytkami angielskimi.

Jeśli chodzi o aranżację ścian to warto zdecydować się na relaksacyjne kolory i okrasić wnętrze sztukaterią. To bardzo charakterystyczny element francuskiego wystroju. W łazience rodem z Paryża nie może zabraknąć zdobionych drzwi, ścian, a także sufitu. Nie zaszkodzi zatem gustowny relief, niewielki fresk czy rozeta. Aby dopełnić całości i zaznaczyć mariaż paryskiego szyku w wystroju łazienki ze stylem glamour, warto zawiesić ciekawy, bogato zdobiony żyrandol. Dyskretne kryształowe kinkiety dodatkowo wydobędą urok paryskiego klimatu. I jeszcze, jako zwieńczenie całości, nie może w tym pomieszczeniu zabraknąć świec, których blask przeniesie Cię w klimat paryskiego zakątka piękna.

Pełne niewymuszonego uroku, zadbane i bez wątpienia oryginalne wnętrze to zasługa dominującego w nim paryskiego szyku. Tak urządzone mieszkanie daje łatwość odprężenia w nim, a zarazem poczucia się kimś wyjątkowym. Docenią to szczególnie Twoi goście i rozsmakują się w dyskretnym uroku elegancji, podanym w sposób nienachalny, ale skuteczny. Ciekawe pomysły na zagospodarowanie przestrzeni w stylu paryskim znajdziecie na: https://www.sniezka.pl/inspiracje/mieszkanie-w-stylu-paryskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
14 + 13 =