Skocz do góry

Tillia – najświeższe informacje z branży budowlanej.

Mieszkanie w stylu glamour – elegancja czy kicz?

Styl glamour może zachwycać blaskiem i elegancją, ale może również przytłaczać intensywnością barw i kiczem. Jak umiejętnie wykorzystać gwiazdorski trend?

Hollywoodzkie korzenie

Źródeł bogatej stylistyki glamour szukać należy w amerykańskim kinie pierwszej połowy XX wieku. Marilyn Monroe, Audrey Hepburn czy Marlena Dietrich to ikony, które stały się inspiracją dla kolejnych pokoleń rozkochanych w owianym intrygującą tajemnicą luksusie. Blask, ekstrawagancja i barokowy przepych – to kwintesencja stylu glamour, który nieustannie powraca zarówno w modowych trendach, jak i odważnych aranżacjach wnętrz.

Wnętrze w stylu glamour

Przestrzenie urządzone w stylu glamour cechują się przede wszystkim eklektyzmem i niecodziennymi zestawieniami barw, materiałów i tekstur. Obok nowoczesnych, minimalistycznych sprzętów może znaleźć się lustro w barokowym stylu, a nad prostym czarnym stołem zawisnąć bogato zdobiony, kryształowy żyrandol. Glamour to również kontrasty kolorów. Wyraziste połączenie bieli, czerni i czerwieni, okraszone mieniącymi się kryształkami lamp i złotem bibelotów, to doskonała baza aranżacji z pogranicza luksusowej elegancji i kiczu.

Przestrzeń glamour

Jeśli fascynuje Cię ekstrawagancja stylu glamour, ale nie chcesz zmieniać całego mieszkania w błyszczący buduar, wykorzystaj hollywoodzką inspirację, by nadać wyjątkowy charakter wybranemu pomieszczeniu, np. sypialni lub łazience. To bezpieczne rozwiązanie, które pozwoli Ci uniknąć przesytu i – przez działanie kontrastu – uwydatnić wyjątkowość gwiazdorskiego stylu. Zarówno łazienka, jak i sypialnia to najbardziej intymne z domowych przestrzeni, w których zdecydowanie możesz sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa.

Pomysłów na oryginalną łazienkę w stylu glamour szukaj pod adresem https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/aranzacja-lazienki-w-stylu-glamour-3-najlepsze-inspiracje w poradniku marki Magnat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
25 − 16 =