Skocz do góry

Tillia – najświeższe informacje z branży budowlanej.

Akcesoria do garderoby – dlaczego i w co warto ją zaopatrzyć

Pudełka do garderoby

Własna garderoba to marzenie większości z nas. Osobne, specjalnie wydzielone pomieszczenie gdzie są przechowywane ubrania to świetne rozwiązanie.  Jeśli tylko dysponujemy odpowiednią powierzchnią naszego mieszkania warto o nim pomyśleć. Ma to wiele zalet. Aby jednak garderoba spełniała swoje zadanie należy zadbać o odpowiednie wyposażenie tego pomieszczenia. Jeśli poświęcisz trochę czasu na przemyślane zagospodarowanie przestrzeni to zapewnisz sobie komfort użytkowania garderoby.

Zalety posiadania garderoby

Będziesz mieć więcej miejsca w swojej sypialni. Dzięki temu, iż wszystkie twoje ubrania przechowywane w garderobie nie ma potrzeby zagracania sypialni. Wystarczy tylko łóżko i szafka nocna na drobiazgi
Łatwo znajdziesz potrzebne ci ubrania

Poczujesz się jak w przymierzalni w sklepie. Dzięki dużemu lustru przeglądanie się, przymierzanie i strojenie się przed lustrem będzie czysta przyjemnością w domowym zaciszu.

Dobre zagospodarowanie przestrzeni. W garderobie możesz przechowywać rzeczy sezonowe, dzięki swojemu miejscu w domu zawsze będziesz wiedział gdzie są i łatwo je wydobędziesz gdy przyjdzie na nie pora.

Urządzisz garderobę według swojego gustu. Masz wolną rękę w aranżacji tego pomieszczenia, dzięki urozmaiconym dodatkom twoja inwencja twórcza jest nieograniczona. Wystrój może się różnić niż wnętrze pozostałej części mieszkania.

Przydatne akcesoria do garderoby

Aby garderoba spełniała swoją funkcje musisz pomyśleć o paru drobiazgach, dzięki którym pomieszczenie to będzie bardziej funkcjonalne.  Oto akcesoria, które zapewnią ci większą wygodę użytkowania domowej garderoby. Wszystkie potrzebne akcesoria do twojej garderoby znajdziesz na stronie Kuchinox .

  • półki wysuwane

Oprócz ubrań na każdą okazję garderoba to miejsce przechowywania także dodatków do stroju takich jak buty, torebki, paski, biżuteria, szaliki, broszki itp. Trzeba znaleźć im stałe miejsce aby zapobiec pogubieniu czy zniszczeniu się tych drobnych rzeczy. Półki wysuwane zapewnia porządek.  Na rynku jest bogata oferta półek wysuwnych dostosowanych do rodzaju drobiazgów. Dostępne są w wielu kolorach i wzorach, bez problemu dopasujesz do wymyślonej koncepcji wystroju garderoby. aby posłużyły długo muszą mieć solidną konstrukcję.

  • wieszaki i drążek

Najpotrzebniejszym elementem, który musi znaleźć się w garderobie jest drążek. Może powinien być  zamocowany na różnych wysokościach z przeznaczeniem na różnej długości części garderoby. W ten sposób ubrania się nie pogniotą. Koszule, sukienki czy płaszcze potrzebują odmienne warunki przechowywania. Podczas wybierania drążków trzeba sprawdzić jego udźwig aby nie ugiął się pod ciężarem ubrań. Warto pomyśleć o rozwieszaniu poszczególnych egzemplarzy na oddzielnych wieszakach. Takie ubrania jak spodnie czy spódnice z łatwością powiesisz na wieszakach zbiorczych pionowych. Pozwoli to na zaoszczędzenie cennego miejsca w garderobie.

  • kosz na drobiazgi

W garderobie przydatny jest także kosz. Najlepiej aby był wykonany z naturalnego materiału typu wiklina czy rattan. Koniecznie musi on posiadać otwory aby zapewnić przewiew powietrza. W środku mogą być przechowywane takie części garderoby jak czapki, rękawiczki, skarpetki, szaliki czy bielizna osobista.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
18 × 17 =