Skocz do góry

Tillia – najświeższe informacje z branży budowlanej.

Posadzka epoksydowa – podłoga o długiej żywotności

posadzka epoksydowa

Posadzki epoksydowe jest to sposób uszczelniania i ochrony posadzek betonowych. Powłoka epoksydowa może przedłużyć żywotność podłogi, a także dać świetny wygląd. Podłoga epoksydowa tworzy się, gdy żywicę ochronną nakłada się na wierzch istniejącej betonowej. Żywica epoksydowa jest jasna i stworzy błyszczącą ale antypoślizgową powierzchnię. Te rodzaje żywic są często wykorzystywane do specjalistycznych posadzek.

Zalety podłóg epoksydowych

Epoksydowa podłoga jest twarda i wytrzymała, dlatego też doskonale nadaje się do zastosowań podłogowych. Podłoga szczelnie zabezpieczona epoksydem będzie mieć długą żywotność nawet jeśli będzie narażona na dużą ilość ruchu. Epoksydowa podłoga jest również wodoodporna i pyłoszczelna, co oznacza, że sposób czyszczenia szczelnej podłogi jest szybki i łatwy. Od wielu lat podłogę epoksydową stosowano w zastosowaniach przemysłowych, z powodu jaj atrakcyjności cenowej i trwałości. Ostatnio jej popularność jeszcze bardziej wzrosła. Dzięki szerokiej gamie dostępnych wykończeń betonowych, a także ze względu na duży wybór żywic epoksydowej jest ona używana do tworzenia wspaniałego wykończenia jako podłoga w sklepach, biurach i domach prywatnych. Posadzki epoksydowe w domu również się sprawdzą.

zastosowanie podlog epoksydowych

Zastosowanie epoksydu

Podłogę epoksydową stosuje się w wielu rozwiązaniach domowych.

Jeśli rozważasz polerowane podłogi betonowe, czy te z kolorowego kruszywa lub wiele innych specjalistycznych powierzchni, to są szanse, że mogą one być uszczelnione żywicą epoksydową. Wiele osób z alergią lub astmą wybiera epoksydowe podłogi ze względu na niski poziom pyłu i innych alergenów. Są one łatwe do czyszczenia i nie przyciągają kurzu i brudu, epoksydowa podłoga to higieniczny wybór pokrycia podłogowego. Wiele młodych rodzin wybiera tego rodzaju podłogi w obszarach komunikacyjnych i strefach mieszkalnych. Ich wysoki poziom twardości, trwałości i żywotności ekonomicznej sprawiają, że podłogi epoksydowe to rozsądny wybór do miejsc pracy. Dla fabryk i warsztatów, wybór posadzki epoksydowej może być wystarczająco silny.

Artykuł – Montaż posadzek epoksydowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
3 − 1 =