Skocz do góry

Tillia – najświeższe informacje z branży budowlanej.

Korzyści wynikające z zastosowania luksusowych paneli winylowych

Panele winylowe w kuchni

LVT to drukowany winylowy materiał podłogowy, który łączy stylowy i realistyczny wygląd z wysoką wydajnością, dużą trwałością, łatwą instalacją i niskimi kosztami utrzymania. Luksusowe panele winylowe to wszechstronny wybór podłóg wykonanych zazwyczaj z wielu warstw winylu PVC, dzięki czemu idealnie nadają się do takich miejsc, jak łazienki, kuchnie i inne zastosowania komercyjne.

Zalety podłóg winylowych

Realistyczne wzory i tekstury

Jedną z zalet podłogi LVT jest to, że jest ona dostępna w realistycznych formatach desek, jodełki i płytek w szerokim wyborze wzorów, które odwołują się do Twoich własnych gustów i trendów. Panele winylowe mają tę zaletę, że są w stanie połączyć wysoką wydajność z wzorami, które odzwierciedlają wygląd naturalnego kamienia, słojów drewna i wzorzystych płytek. Luksusowe panele winylowe wykorzystują zarejestrowaną technologię tłoczenia, która może realistycznie odtworzyć wygląd i wrażenie prawdziwego drewna, ponieważ faktura powierzchni jest drukowana z wizualnym wzorem słojów drewna.

Łatwa instalacja

Zaletą podłóg winylowych jest też o wiele szybsza i łatwiejsza instalacja w porównaniu do naturalnego kamienia i drewna. Przyklejanie i sztywne kliknięcie to dwa rodzaje podłóg LVT, które są instalowane różnymi metodami. Panel jest przyklejony do podłoża, podczas gdy system sztywnego kliknięcia jest układany i blokowany w miejscu. Wybór metod pozwala na elastyczność w zastosowaniach domowych i komercyjnych.
Oba systemy instalacji są łatwe w montażu bez konieczności użycia elektronarzędzi, a podłogę można łatwo przyciąć na wymiar za pomocą noża Stanley lub podobnego narzędzia ręcznego. To również sprawia, że jest to produkt prosty w montażu i bezpieczny dla środowiska, bez pyłu i cząsteczek chemicznych, o które należy się martwić.

Unikalne właściwości

Istnieje wiele innych zalet podłogi LVT, a mianowicie jej wodoodporne właściwości oraz fakt, że jest ona zarówno cieplejsza jak i bardziej miękka niż zwykłe płytki i laminat. Kolejną zaletą podłogi LVT jest to, że jest ona dostarczana w pakietach desek lub płytek, które są lekkie i łatwe do przenoszenia i transportu. Panele winylowe zapewniają stylowy, długotrwały wygląd przy znacznie łatwiejszym czyszczeniu i braku problemów z bieżącą konserwacją podłóg z prawdziwego drewna. Luksusowa płytka winylowa ostatecznie oferuje szeroki zakres projektowania dla każdego pomieszczenia w domu, jak również szereg zastosowań komercyjnych.

Jak układać podłogę winylową?

Jeśli zdecydujesz się na sztywny produkt podłogowy, oto nasze wskazówki dotyczące układania podłogi LVT:

  • Zawsze należy pozostawić 48 godzin na aklimatyzację produktu LVT w pomieszczeniu, w którym będzie on układany. Przechowuj paczki na płasko.
  • Poświęć odpowiedni czas na przygotowanie podłoża, upewniając się, że jest ono wypoziomowane. Użyj dobrej jakości masy wyrównującej o maksymalnym odchyleniu 2mm na przestrzeni 2m x 2m.
  • Należy pamiętać, że wokół obwodu pomieszczenia i wszelkich stałych obiektów wymagane są szczeliny dylatacyjne o szerokości 6 mm.
  • W przypadku instalacji na ogrzewaniu podłogowym, szczeliny dylatacyjne powinny wynosić 10mm, a temperatura powierzchni nie może przekraczać 27’C.
  • W każdym otworze drzwiowym należy zamontować profil drzwiowy.
  • Maksymalny obszar pokrycia bez przerwy dylatacyjnej wynosi 10m x 10m.
  • Ciężkie meble, takie jak meble kuchenne, nie mogą być instalowane na sztywnej podłodze LVT.

Sekretem każdej udanej instalacji podłogi jest upewnienie się, że użyto właściwych produktów i metod instalacji dla danego zastosowania, więc poświęć czas na poznanie produktu, który instalujesz i nie zakładaj, że są one takie same – pozwoli to uniknąć prostych błędów, które mogą stać się dużymi problemami w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
20 + 15 =