Skocz do góry

Tillia – najświeższe informacje z branży budowlanej.

Kamień ozdobny na ścianie w salonie – porady

Wnętrze salonu jest miejscem spotkań i relaksu, dlatego powinno się odpowiednio prezentować oraz mieć określony charakter. Po za wygodą i funkcjonalnością, ważny jest wygląd salonu, o który można zadbać eksponując jedna ze ścian kamieniem ozdobnym. Kamień dekoracyjny na ścianę w salonie jest doskonałym wyborem, ale nie należy z nim przesadzać, a stosować go z wyczuciem. Dzięki niemu, można stworzyć niepowtarzalny klimat, będący wedle uznania nowoczesny lub klasyczny.

Kamień dekoracyjny 

Plusami kamienia dekoracyjnego na ścianie w salonie, na pewno jest łatwość w montażu oraz odwzorowany wygląd kamienia naturalnego. Wystarczy ugruntować podłoże i naklejać kamienne płytki według uznania oraz wzoru. Kamień jest trwały i twardy, odporny na wilgoć, a przy tym bardzo plastyczny, sprawdzając się w tradycyjnych wnętrach jak i niesztampowych. Wybór kamienia ozdobnego na ścianie jest bardzo szeroki pod względem koloru i faktury czy budowy, do płyt wykonanych z naturalnego kamienia można zaliczyć piaskowiec, marmur, granit i trawertyn, z kolei kamień dekoracyjny z gipsu czy betonu, które doskonale odwzorowują kamień naturalny, ale mają delikatniejszą fakturę i mniej wyraziste kolory. Dobrze pamiętać o fakcie, że przesadna ilość kamienia ozdobnego w salonie, może zepsuć efekt, dlatego lepiej użyć go na jednej ścianie lub jej fragmencie.

Z czym połączyć kamień na ścianie?

Kamień dekoracyjny jest wystarczającym dodatkiem do ścian salonu, dlatego lepiej wygląda sam niż z innymi dekoracyjnymi wykładzinami ściennymi. Pasuje do jasnych ścian, jak i ciemnych, ponieważ kolorów kamienia dekoracyjnego jest cała paleta, więc można wybrać idealny kolor do reszty ścian salonu.

Warto zwrócić uwagę na oświetlenie salonu, które może wzbogacić i uatrakcyjnić kamienną ściankę w salonie. Odpowiednio naświetlony, świetnie gra z cieniem i stwarza niepowtarzalny efekt.

Kamień na ścianę w salonie – aranżacja 

Najlepiej oczywiście sprawdzi się kamień naturalny, który jest niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia, ciężko go zarysować lub uszczerbić, a dobrze umieszczony i zaaranżowany stwarza niesamowity klimat i nastrój. Kamień jest niepowtarzalny i zawsze efektowny. Doskonale się sprawdza jako detal na ścianie salonu, ale także jako ściana centralna.

Kamienna dekoracyjny na ścianie za telewizorem to klasyk i popularna opcja, która pasuje idealnie i cieszy oko, salon staje się przytulny, a przy tym wygląda wspaniale. Nieco mniej typowym rozwiązaniem jest kamień dekoracyjny na ścianie za siedliskiem, takim jak kanapa czy fotel, jest to eleganckie tło dodające powagi. Fragment ściany w salonie na którym są półki, można ozdobić kamieniem, który będzie podkreślał ozdoby i element na półce, albo zastosować dekoracje z kamienia pod tymi półkami. Popularnym i dobrym pomysłem jest biały kamień, pasujący do każdego wnętrza salonu, a dopasowane do niego elementy zawsze będą pasować. Ściana z białego kamienia sprawdzi się nawet w mniejszym salonie, nie przytłaczając.

https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/7-pomyslow-na-salon-z-elementami-drewna-na-scianie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
28 − 16 =