Skocz do góry

Tillia – najświeższe informacje z branży budowlanej.

Jak wprowadzić drewno do łazienki?

Dawniej drewno w łazience było czymś abstrakcyjnym. Jednak obecnie jest to bardzo chętnie wybierane rozwiązanie. W obecnych czasach istnieje wiele rozwiązań na to jak zabezpieczyć drewno, aby mogło zostać użyte również w łazienkach. Znaleźć też można wiele zamienników tego materiału, takich jak płytki imitujące drewno. Zastosowanie go w łazience pozwoli uzyskać wyjątkowy charakter, a wprowadzić je można do każdego stylu.

Drewno naturalne, czy laminowane?

Wybór drewna jest niezwykle ważny. Jedno, jak i drugie rozwiązanie posiada swoje wady i zalety, dlatego należy dobrze przemyśleć decyzje oraz rozważyć wszystkie za i przeciw. Wybierając drewno laminowane, wysokiej jakości można mieć pewność, że nie odkształci się i między panelami nie powstaną żadne szczeliny. Pokryte są specjalnym woskiem, który zabezpiecza drewno przed wilgocią. Ten typ deski jest również łatwy w czyszczeniu, ponieważ posiada antystatyczną powierzchnie, na której nie odkłada się kurz. To o wiele tańsze rozwiązanie niż deski z naturalnego drewna. Natomiast naturalne drewno będzie dużo cieplejsze. Pochłania ono wilgoć, gdy jest jej za dużo, a oddaje gdy w pomieszczeniu robi się zbyt sucho. Jednak ta zaleta powoduje również uszkodzenia, takie jak powstawanie szczelin i puchnięcie desek. Ma mniejszą odporność na uszkodzenia mechaniczne, jednak z biegiem lat będzie wyglądać nadal ładnie, przy odpowiednim użytkowaniu. Najlepiej sprawdzi się dąb oraz egzotyczne gatunki. Wybór drewna naturalnego wiąże się więc z dużymi wydatkami.

Klasyka z nowoczesnością

Nowoczesne wnętrza dobrze wyglądają w połączeniu z klasyką. Zastosowanie drewna wprowadzi właśnie element klasyki do nowoczesnego pomieszczenia. Takie zestawienie szczególnie modne jest właśnie w łazience. Biel z elementami drewna wygląda bardzo klimatycznie. Brązowe deski wraz z bielą świetnie się uzupełnią. Tak samo będzie w przypadku szarości. Ostatnio modny jest beton i kamień, który znajduje zastosowanie również w łazience. A połączenie betonu, jak również kamienia z drewnem wygląda zaskakująco dobrze. Pozwala ono złagodzić mocne, surowe elementy, dzięki czemu wprowadzi przytulniejszy klimat.

Gdzie umieścić drewno w łazience?

Jest wiele rozwiązań i sposobów na użycie drewna w łazience. Można wyłożyć nim podłogę, część ściany lub jedną ze ścian. To są propozycje dla odważnych osób, które nie boją się wyzwań. Jednak, kiedy nadal jest obawa przed tym jak będzie się ono sprawdzać w takiej roli, można po prostu wybrać meble i dodatki wykonane z drewna. O wiele łatwiej i taniej będzie zmienić umeblowanie, czy dodatki, niż wyremontować od nowa łazienkę. Dlatego tak ważne jest to, aby dobrze zastanowić się nad swoją decyzją i wybrać rozsądnie. Najlepiej zasięgnąć rady u specjalisty, który najlepiej doradzi i zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Drewno w łazience nie jest już czymś nieosiągalnym. Można bez obaw używać go w każdym pomieszczeniu i cieszyć się nim zarówno w salonie jak i w łazience. Jest to materiał, który wytrzyma długie lata i będzie starzał się naprawdę elegancko.

 

Więcej dowiesz się z poradnika https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/jaki-kolor-scian-do-lazienki-z-elementami-drewna-inspiracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
36 ⁄ 12 =