Skocz do góry

Tillia – najświeższe informacje z branży budowlanej.

Jak urządzić mały pokój dla chłopca – inspiracje i porady

Wiele obecnych lub przyszłych rodziców głowi się jak urządzić idealny pokój dla dziecka. W dzisiejszym artykule skupimy się na tej męskiej odmianie dziecięcego pokoju. Jak urządzić idealny pokój dla chłopca, nawet jeśli mamy do dyspozycji małą przestrzeń? Na co zwrócić uwagę? Jakie wybrać meble oraz jak dobrać odpowiedni kolor? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Jak wybrać kolor do pokoju dla chłopca

Urządzając pokój należy dobrać do niego odpowiednią kolorystykę. W społeczeństwie przyjęło się, że w przypadku pokoju dla dziewczynki powinien dominować różowy, a dla chłopca niebieski. Lecz nie ma nic złego w wyłamaniu się z tego stereotypu i wybraniu zupełnie innego koloru. W pokoju dla chłopca idealnie sprawdzi się również zielony, czerwony, pomarańczowy lub po prostu bardzo neutralne zestawienia kolorystyczne, takie jak klasyczne brązy i biele. Najważniejsze jest aby kolorystyka była spójna, lecz nie ma ogólnie przyjętych zasad co do koloru. To już zostaje do decyzji samym urządzającym.

Pokój dla chłopca w bloku

Jeśli dysponujemy dosyć małym metrażem, urządzając pokój w bloku, trzeba dobrze zaplanować jego układ, tak żeby zachować jak najwięcej przestrzeni. Elementy, które mogą nam w tym pomóc to między innymi:

Szafy

Warto poszukać pojemnych, w których łatwo będzie schować zabawki, tak aby nie tarasowały przejścia w momencie kiedy nie są używane, leżąc luzem np. na podłodze.

Biurko

Wybierzmy takie o odpowiedniej wielkości. Oczywiście nie wybierajmy tych najmniejszych, ponieważ siedzenie przy nich może być po prostu niewygodne i utrudniające naukę lub inne czynności, które przy nim wykonujemy. Zwróćmy po prostu uwagę, żeby nie wybierać zbyt dużego blatu, który spowoduje, że biurko zajmie za dużo miejsca, które można zaoszczędzić, wybierając nieco mniejszą wersję.

Kosze na zabawki

Jeżeli urządzamy pokój np. dla chłopca w wieku przedszkolnym musimy liczyć się z tym, że dużo czasu będzie on spędzał na zabawie, a co za tym idzie, kolekcja zabawek będzie się sukcesywnie zwiększała. Rozsądnym zabiegiem będzie więc zaopatrzenie się w kosze, w których będzie można je chować, dzięki czemu zaoszczędzimy wiele przestrzeni, która w małym pomieszczeniu jest niezwykle cenna.

Najważniejsze zasady urządzania małego pokoju dla chłopca

Dysponując mniejszym metrażem możemy zaaranżować dziecięcy pokój równie efektywnie jak przy większej przestrzeni. Przede wszystkim musimy zadbać o to, aby nie została ona jeszcze bardziej zmniejszona, a wręcz odwrotnie, aby optycznie było jej więcej.

Układ mebli w małych pomieszczeniach jest szczególnie ważny, ponieważ odpowiednio umeblowany pokój ułatwia nam jego użytkowanie i sprawia, że nie odczuwamy jego małego metrażu.

Twórzmy więc projekty, oparte o jak największe zaoszczędzenie przestrzeni i dbajmy o detale takie jak adekwatna wielkość mebli do metrów kwadratowych oraz zachowywanie porządku, w postaci chowania np. zabawek do szaf lub pudełek, tak aby wizualnie pokój był bardziej przestronny.

Więcej przeczytacie na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/jak-pomalowac-pokoj-dla-dziecka-wybor-farb-i-kolorow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
7 × 24 =