Skocz do góry

Tillia – najświeższe informacje z branży budowlanej.

Jak pomalować dom z brązowym dachem i białymi oknami?

oryginalne kolory elewacji

Wybór koloru elewacji to niezwykle istotna decyzja, która może zostać utrudniona, jeśli mieszkanie posiada już określoną barwę dachu i okien. Brązowe dachówki to bezpieczne i stosunkowo popularne rozwiązanie, podobnie jak białe ramy okienne, nadające bryle budynku świeżości. Jednak jak dopasować do tego zestawienia kolor elewacji, aby stworzyć spójną i atrakcyjnie wizualną całość?

Brązowy dach białe okna jaka elewacja będzie najlepsza?

Połączenie brązu i bieli jest świeże i eleganckie. Warto zatem podkreślić je i podtrzymać, planując wykończenie lub odnowę swojego domu. Biała elewacja bardzo skutecznie powiększy budynek i zapewni mu estetyczny wygląd. Jej jedynym minusem będzie większe narażenie na zabrudzenia, jednak problem ten można rozwiązać stosując samooczyszczające farby i tynki. Biel będzie także doskonałym tłem dla wszelkich innych dodatków wykończeniowych, na przykład naturalnych kamieni czy sztukaterii. Jest to uniwersalny kolor, który zaprezentuje się doskonale w każdym zestawieniu.

Ciepłe elewacje domów brązowy dach białe okna

Biel na elewacji może mieć równie wielu wielbicieli, co przeciwników. Jest jasna przez co optycznie powiększa budynek i wyróżnia go na tle innych, jednak jednocześnie może łatwo ulegać zabrudzeniu i zszarzeniu, przez co będzie wymagała specjalnej pielęgnacji. Osoby, które wolą cieplejsze i łatwiejsze w utrzymaniu w czystości połączenia mogą pomalować swój dom na jasne odcienie brązu obecnego już na dachu, sięgając po farby i tynki w kolorze beżu, piasku czy karmelu. Będą one doskonałym zrównoważeniem w kontraście brąz-biel, a jednocześnie nadadzą mieszkaniu równie eleganckiego wyglądu, co elewacja w czystej, śnieżnej bieli. Wybierając odcienie piaskowe, należy pamiętać o unikaniu zbyt żółtych tonów, które nie będą prezentowały się zbyt korzystnie w tym zestawieniu i mogą zażółcić optycznie białe okna.

Chłodne elewacje domów brązowy dach białe okna

Chociaż brąz jest z natury kolorem ciepłym i dobranie do niego równie przytulnego odcienia będzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem to osoby, które pragną wyróżnić swoje mieszkanie, mogą zestawić brązowy dach i białe okna z elewacją w odcieniu pastelowej szarości, błękitu lub jasnej zieleni. Najlepiej jednak wybierać te barwy wyłącznie w przypadku ciemnobrązowych, niemal czarnych dachówek, gdyż takie połączenie będzie najbardziej eleganckie i stonowane. Elewacja to element wykończenia, który bardzo często nie ulega zmianie podczas wielu lat użytkowania budynku. Warto zatem dobrze go przemyśleć i postawić na kolor, który stworzy z dachem i oknami najbardziej zrównoważoną, estetyczną całość. Więcej przydatnych informacji znajdziecie w tym poradniku: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/oryginalne-kolory-elewacji-do-domu-z-brazowym-dachem-i-bialymi-oknami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
5 − 3 =