Skocz do góry

Tillia – najświeższe informacje z branży budowlanej.

Jak dobrać kolor dachu do brązowych okien – poradnik

kolor dachu do koloru okien

Brązowe okna to dla wielu osób niezbędna cecha przyjaznych i ciepłych domów. Kiedy jednak wybiera się tak wyrazisty kolor okien, to ważny jest też kolor dachu. Kolor pokrycia dachowego wybiera się tak, aby ładnie komponował się z oknami. Kiedy kolory okien nie są neutralne, można mieć wątpliwości, jaki wybrać dach. Oczywiste zwykle jest, że brązowy dach, brązowe okna to dobre zestawienie. Warto poznać inne sprawdzone zestawienia kolorystyczne.

Kolor dachu idealny do brązowych okien

Brąz na dachu i na ramach okiennych to naturalne połączenie. To te same kolory. Mogą się różnić jedynie odcieniem. Wybierając takie zestawienie, nie popełni się błędu. Jest ono nawiązaniem do tradycji i natury. Brąz to nie jest jedyna możliwość, kiedy są brązowe okna w domu. Doskonale wyglądają też dachy czarne oraz szare. To kolory chłodne, ale dzięki barwie okien, budynek nie robi wrażenia zimnego. Brąz, czerń i szary pasują bez względu na to, jaki odcień brązu mają okna. Kiedy chce się dokonać bardziej oryginalnego wyboru, to odcień ma znaczenie. Czerwony dach sprawdzi się, jeśli okna to złoty odcień brązu. Zielony można wybrać przy ciemniejszym brązie. To zestawienie dobrze wygląda, kiedy budynek stoi blisko drzew. Kolorystyka taka sprawia, że budynek harmonizuje z naturalnym otoczeniem.

Brązowe okna – kolor dachu i elewacji

Dopasować kolor dachu do brązowych okien to już dużo, by dom prezentował się dobrze. Idealny efekt zyska się, jeśli jeszcze dopasuje się do nich elewację. Jeśli to zestawienie czarny dach, brązowe okna, elewacja może być biała, kremowa albo w delikatnym żółtym odcieniu. W zależności od wyboru budynek będzie charakteryzował się mniejszym lub większym ciepłem. Podobnie jest z kolorem szarym. Mając szary dach, brązowe okna i białą elewację, budynek nie jest tak ciepły, jak przy elewacji jasnożółtej. Brązowy dach to element ocieplający, ale zwykle i tak elewację wybiera się wtedy w ciepłym odcieniu. Podkreśla się w ten sposób tradycyjny i przyjazny charakter budynku. Może ona jednak być i biała. Zestawienia z dachami czerwonym i zielonym wyglądają dobrze, kiedy elewacja jest w białym kolorze. Są już wystarczająco wyraziste, by jeszcze kolor ścian był w żółtym odcieniu.  Dla okien w kolorze brązowym wybiera się dach brązowy, szary albo czarny. Ktoś, kto inspiruje się modą, może połączyć grafitowy dach, brązowe okna i białą elewację. Bardziej tradycyjne zestawienia to te z dachem brązowym oraz czerwonym. Niekiedy przy brązowych oknach pasuje i dach czerwony czy ciemnozielony. Ostrożnie jednak wtedy z elewacją. Najbezpieczniej wybrać białą. Więcej informacji w poradniku: https://www.rafil.pl/kolory-dachu-pasujace-do-brazowych-okien-najlepsze-inspiracje/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
30 − 14 =