Skocz do góry

Tillia – najświeższe informacje z branży budowlanej.

Aranżacje małej kuchni – poradnik

aranżacja małej kuchni

Mała kuchnia – duży problem. To zdanie chyba najtrafniej opisuje sytuacje, z jaką zmagają się posiadacze niewielkich mieszkań. Bo jak na ograniczonej, czasem wynoszącej zaledwie 4 m2, powierzchni zmieścić meble, wszystkie niezbędne sprzęty, stół jadalny i krzesła? Zadanie bez wątpienia nie należy do najłatwiejszych, jednak nagrodą za włożony wysiłek i zaangażowanie będzie mała ładna kuchnia.

Mała kuchnia – aranżacje

Mała kuchnia lubi jasne kolory, dlatego najlepiej sprawdzą się tam białe meble. W pomieszczeniach stylizowanych świetnie będą się prezentowały drzwiczki z przeszkleniami, natomiast w nowoczesnych – proste, o połyskliwej, odbijającej światło powierzchni. Taki wybór to doskonały sposób na optyczne powiększenie wnętrz, rozświetlenie ich i nadanie im eleganckiego, modnego wyglądu. Najlepiej też, aby uniknąć niepotrzebnego zagracania i tak ograniczonej przestrzeni, rozmieścić wszystkie sprzęty na jednej ścianie wybierając sięgający samego sufitu rząd szafek. W przypadku bardzo wąskich wnętrz dobrym wyborem będą drzwiczki rozsuwane lub w formie rolet. We wnętrzach mebli dobrze jest zainstalować carga, półki obrotowe lub wysuwane oraz inne tego typu rozwiązania. Doskonałym pomysłem są również wysuwane i rozkładane blaty. Zwiększają one znacznie powierzchnię roboczą poprawiając tym samym komfort przygotowywania posiłków i nie zabierając miejsca. Jeśli dodatkowo marzymy o strefie jadalnej, powinniśmy wybrać stół o mniejszych gabarytach lub rozkładany. Można też całkiem zrezygnować z tego sprzętu i zastąpić go szerokim, przerobionym na barek parapetem, co doda wnętrzu oryginalności i charakteru. Jeśli natomiast chodzi o krzesła, to świetnie sprawdzą się produkty składane, które po użyciu możemy zawiesić na specjalnych hakach na ścianie.

Mała kuchnia – AGD i akcesoria

Żadna kuchnia nie jest w stanie obejść się bez kuchenki, lodówki, zlewu, zmywarki i sporej listy drobniejszych sprzętów. Jeżeli jednak mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią, trzeba w sposób bardzo przemyślany wybrać odpowiednie modele. I tak zamiast zlewu dwukomorowego warto zakupić jednokomorowy, zamiast kuchenki sześciopalnikowej, cztero-, a nawet dwupalnikową, zamiast największego modelu zmywarki, nieco mniejszy itd. W ten sposób zyskamy sporo cennych centymetrów, które możemy przeznaczyć na przykład na zawsze potrzebne blaty robocze. Co do drobnych sprzętów i akcesoriów, najlepiej trzymać je schowane wewnątrz szafek, aby niepotrzebnie nie zagracać wnętrza. Dodatkowo, warto zainstalować w odpowiednim miejscu kilka prostych półek na przyprawy, puszki z kawą i herbatą czy słoik na herbatniki. Pozwoli nam to zaoszczędzić nieco przestrzeni w meblach, a przy tym będzie dobrą metodą na optyczne powiększenie kuchni. Trzeba jednak pamiętać, że na takich półkach zawsze musi panować nieskazitelny porządek, w przeciwnym bowiem razie wnętrze znacznie straci na wyglądzie. Do tak urządzonego pomieszczenia wystarczy jeszcze dodać 1-2 dekoracje, aby zwieńczeniem wszystkich zastosowanych zabiegów była mała modna kuchnia. Więcej inspiracji znajdziecie w tym poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/jak-optycznie-powiekszyc-mala-kuchnie-porady-eksperta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
9 × 30 =