Skocz do góry

Tillia – najświeższe informacje z branży budowlanej.

5 ciekawych pomysłów na wystrój wnętrz

pudrowy róż na ścianie

Współczesne wnętrza nabierają kolorów. I to dosłownie. Jeszcze niedawno królowały w nich stonowane barwy, głównie biel i szarość. W pomieszczeniach urządzanych w stylu nowoczesnym wciąż są to dominujące kolory. Częściej uzupełnia się je jednak żywszymi odcieniami. Dzięki nim wnętrza stają ciekawsze i bardziej wyraziste. Kolorem, któremu na pewno warto się przyjrzeć, jest pudrowy róż. To jeden z wiodących trendów aranżacyjnych sezonu. Można go stosować na wiele różnych sposobów. Poniżej 5 ciekawych pomysłów na wystrój wnętrz z wykorzystaniem pudrowego różu.

Pudrowy róż we wnętrzach – ściany, meble i dodatki

Róż często postrzegany jest jako kolor ryzykowny, rzucający się w oczy i czyniący aranżację nazbyt przesłodzoną. Takie wyobrażenie pasuje do niektórych odcieni tej barwy, pudrowy róż we wnętrzu to natomiast wyjątek potwierdzający regułę. Jest delikatny, wręcz nieco wybielony. Co za tym idzie, stanowi ideale tło dla mebli i dodatków. Jeżeli ściany ma pokryć właśnie pudrowy róż farba powinna być w stonowanym odcieniu. Wówczas będzie stanowić delikatną, aczkolwiek wyrazistą bazę aranżacji wnętrza. Jednak róż w wersji pudrowej sprawdza się nie tylko na ścianach. Pięknie wyglądają także meble w tym kolorze. Przykładowo kanapa w pastelowym odcieniu różu świetnie komponuje się z uniwersalnymi białymi czy jasnoszarymi ścianami. Alternatywą dla osób, które chcą spróbować, ale nie są jeszcze przekonane do dynamicznego koloru wnętrz, mogą być różowe dodatki. Ramka na zdjęcie, wazon, narzuta czy zasłony to sposób na wprowadzenie pudrowego różu do pomieszczenia. Do nowoczesnej aranżacji na pewno będą pasować, dodając jej lekkości i wyrazistości.

Pudrowy róż z czernią, a może z fuksją

Ciekawe pomysły na pudrowy róż we wnętrzach nie muszą dotyczyć stosowania go w wybranych elementach wyposażenia. Na ostateczny odbiór aranżacji przekłada się także zestawienie tego koloru z innymi barwami. Interesujące są projekty oparte na łączeniu różu z szarością i bielą. Szukając jednak bardziej oryginalnego pomysłu, warto pokusić się o zestawienie pudrowego różu z czernią. Świetny pomysł dla osób ceniących kontrasty i wzajemne oddziaływanie kolorów. Różowy czyni aranżację bardziej dynamiczną, a czarne elementy dodają jej wyszukanego charakteru. Decydując się na pudrowy róż wnętrza można dodatkowo uzupełnić innymi odmianami tego koloru. Różowy z różowym to połączenie nie tylko możliwe, ale też jeden z najciekawszych pomysłów na wykorzystanie tej barwy w aranżacji wnętrz. W przypadku pudrowego różu szczególnie korzystnie prezentuje się zestawienie go z dynamiczną fuksją.

Więcej inspiracji znajdziecie w w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/pudrowy-roz-5-pomyslow-na-delikatne-kolory-scian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
20 − 19 =